Co děláme

Projekty

O nás

Kontakt

Úvod

Články

Web

E-shop

Marketing

Branding

Telefon

+420 777 679 359

Kontaktní e-mail

info@vcreate.cz

E-mail podpory

podpora@vcreate.cz

Jak blokovat špatné weby

INTERNET je vcelku skvělý – je plný možností, jak se spojit, učit se, rozvíjet a bavit se. Ale jak říká staré přísloví, někdy je dobrého příliš mnoho. Možná máte seznam webových stránek, o kterých víte, že byste se jim měli vyhnout.

Možná trávíte příliš mnoho času brouzdáním po Twitteru nebo možná nakupujete online víc, než vaše bankovní konto zvládne. Možná trávíte příliš mnoho času u jedné hry, kterou hrají všichni. Existuje spousta dalších příkladů. Mohou to být stránky, o kterých víte, že byste se jim měli vyhnout úplně, nebo jen v určitou denní dobu.

Ať už potřebujete jakoukoli konkrétní doplňkovou disciplínu, existují nástroje, které vám mohou pomoci. Žádný z nich není stoprocentně účinný – vzhledem k tomu, že je nastavujete vy, můžete je také stejně snadno deaktivovat – ale mohou vám pomoci dodat vaší vůli další impuls.

BlockSite

BlockSite je bezplatné rozšíření prohlížeče Chrome a Firefox a aplikace pro Android a iOS, které dělá přesně to, co říká: blokuje webové stránky za vás. Můžete blokovat weby jednotlivě nebo podle kategorií, získávat přehledy o používání vašich zařízení, synchronizovat blokace v mobilních a počítačových zařízeních a mnoho dalšího.

K dispozici je dokonce i režim soustředění, který vám pomůže pracovat ve strukturovaných, časově omezených úsecích, než vám bude opět povolen vstup do divočiny webu. Pokud nechcete něco zcela zablokovat, ale potřebujete pomoc, abyste se k tomu nepřibližovali, když byste měli pracovat, pak vám BlockSite pomůže.

Službu BlockSite můžete používat zdarma, ale pokud zaplatíte 9 dolarů měsíčně (nebo méně, pokud si koupíte několik měsíců najednou), můžete blokovat weby hromadně, použít neomezený počet blokování a přizpůsobit stránku, která se zobrazí při pokusu o přístup k zakázaným webovým stránkám.

LeechBlock NG

LeechBlock NG pro Chrome a Firefox není tak komplexní jako BlockSite, ale svou práci odvede a je zdarma. Pokud chcete jen něco opravdu jednoduchého na správu seznamu stránek, kterým se chcete vyhnout, je to jeden z nejlepších nástrojů prohlížeče, na které jsme narazili.

V nástroji je k dispozici slušná míra přizpůsobení: Stránky můžete rozdělit do maximálně šesti skupin (např. pro sociální sítě, nakupování nebo cokoli jiného) a bloky můžete omezit na určitou denní dobu. K dispozici je také režim úplného uzamčení, který vám pomůže soustředit se na jednu práci.
Když se ponoříte do pokročilých možností LeechBlock NG, můžete skutečně zakázat přístup k rozšíření v určitou dobu – takže je prakticky nemožné obejít omezení, která jste si sami stanovili. Dobře, můžete prostě otevřít prohlížeč bez nainstalovaného LeechBlock NG, ale možná vás to přinejmenším přiměje k zamyšlení.